Adalar Klima Bakımı

İnsanoğlunun tabiatı gereği yaz aylarında serinlik, kış aylarında ise sıcak bir ortam arzular. Bu kapsamda neredeyse her ev ve işyerinde klimalar hayatımızın bir parçası haline gelmiştir. Sadece ev ve işyerleri ile de kısıtlanamayacak şekilde oturduğumuz restoran, kafe ve alışveriş merkezlerinin her bir köşesinde klima ile karşılaşabiliriz. Klima günümüzde bir lüks olmaktan çıkmış, bir gereklilik halini almıştır. Hayatımızı kolaylaştıran ve daha konforlu hale getiren klimalara elbette klima bakımı kapsamında bir kısım işlemlerin uygulanması gerekir. Nasıl ki arabalar belli periyotlarda bakıma ihtiyaç duyuyorsa klimalar da yılın belli dönemlerinde bakıma ihtiyaç duyar. Klimanın sağlıklı şekilde çalışması için senede iki defa periyodik olarak bakımının yapılması gerekir.

Klimaya Neden Bakım Yaptırılır?

Klimalar son derece yüksek düzeyde bir teknoloji ile tasarlanmış cihazlardır. Ortamdan çektiği havayı kısa süre içerisinde filtrelerinden geçirerek içerisinde bulunan gaz yardımıyla istenen sıcaklığa ulaştırır ve tekrar ortama bırakır. Bu işlem çok kısa zaman dilimi içerisinde gerçekleşir. Kullanım sıklığına bağlı olarak klimada gerçekleşen bu işlemler aksar ve klimanın çalışma düzeni bozulur. Bu gibi olumsuz durumlarla karşılaşmamak için klima bakım faaliyetleri düzenli ve zamanında yapılmalıdır. Bakımı yapılmayan klimalar düzenli şekilde çalışmadığı gibi bulunduğu ortamda da sağlık sorunlarına yol açar. Klimanın içerisinde bulunan bir kısım teknik donanımlar zamanla tozlanır ve kirlenir. Bakım zamanlarında klimanın gazı kontrol edildiği gibi içerisindeki ekipmanların da temizlenmesi gerekir.

Adalar Klima Bakımı Nasıl Çalışır?

Adalar klima bakımı servisini arayarak hem klimanız ile ilgili teknik bilgi alabilir hem de klimanızın periyodik bakımını yaptırabilirsiniz. Son derece profesyonel ekibimiz ile ev ya da işyerinize gelerek klimanızın kısa sürede bakım işlemini yapıyoruz. Bakım sonrasında gerekli kontrolleri yaparak da klimayı size teslim ediyoruz. Senede iki defa yapılması gereken bakım esnasında klimanın elektronik devrelerinden tutun da filtre ve pervane ekipmanlarına kadar her türlü iç ve dış mekanizmaların kontrolü gerçekleştirilir ve temizleme işlemi tamamlanır. Temizleme işlemi sırasında klimalar için özel olarak üretilmiş sprey ve temizleme bezleri kullanılır.

Bir önceki yazımız olan Klimacı başlıklı makalemizde klima bakım servisi, klima onarım ve Klima Servisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir