Anadolu Yakası Klima Fiyatları

Anadolu-Yakası-Klima-Bakımı

Klima fiyatları özellikle yaz aylarının yaklaşması ile birlikte artış göstermiştir. Genellikle yaz aylarında daha sık tercih edilen klimalar serinletme ve insanları biraz olsun yaz sıcaklarından kurtarmak konusunda en iyi çözümlerden birisidir. Özellikle çalışma hayatı ve şehir hayatının getirmiş olduğu yoğunluk nedeni ile kişiler serin yerlerde her zaman yaşamayabilir. Bu durumlarda ise klimalar oldukça memnun edici bir işleve sahiptir. Klima fiyatları marka ve modele göre değişkenlik göstermekle birlikte bu değişmeler klimaların büyüklüğüne göre ve yaktığı elektrik miktarına göre farklılaşır. Klima fiyatları Türkiye’de üretilenler ve yurt dışında üretilenler olarak ikiye ayrılır. Fiyatlandırmalarda Türk markaları daha uygun fiyatlara sahiptir. Ayrıca Türk markalar dünyaca ünlü markalar ile yakın özelliklere sahiptir. Ancak dünya markalarına sahip olanlar ve en eski klimaları üreten markalar son teknoloji klimaları ile oldukça başarılıdır. Her marka alınan klimanın yanında klima kumandası verir. Bu kumandalar ile klimaların ayarları yapılır.

Esenyurt Kombi Merkezi

Klima-Bakımı
Klima-Bakımı

Kombi merkezi olarak her türlü klima bakımı, onarımı yapılır. Ayrıca farklı pek çok markanın klimaları da Esenyurt kombi servisinde satışa sunulmuştur. Klima servisi klimaların düzenli olarak yıllık bakımını alanında uzman ekibi ile başarılı bir şekilde yapar. Klima bakımı yapılması için öncelikle irtibat numaraları aracılığı ile kombi servisini aramanız gereklidir. Daha sonra servis ortak bir gün ve saat belirler ve klimanızın tamirini ya da bakımını yapmak için belirttiğiniz adrese gelir. Teknik ekip olabildiğince kısa sürede klima bakımını yapar. Eğer klimada gaz eksikse gaz dolumu yapılarak klimanın verimli çalışması sağlanır. Esenyurt Kombi Merkezi her türlü klima arızasına karşı kısa sürede çözümler bulur. Genellikle klimaların problemleri uzun yıllar kullanıldıktan sonra gerekli ısıtma ya da soğutma işlemini gerçekleştirmemesidir. Bu durumun temel sebeplerinden birisi klimalarda gaz eksilmesi ya da bitmesidir. Genellikle klimaların kullanımına göre 5-6 yılda bir gaz dolumu yapılmalıdır. Klima kullanıcılarının bu durumu göz önünde bulundurmaları önemlidir.

Klima Markaları

Klima araştırması yaptığım esnada bir yakınımın tavsiyesi üzerine Esenyurt Kombi Merkezi ile irtibat kurdum. Buradaki teknik ekibin yönlendirmeleri ile ihtiyacıma yönelik klimayı aldım. Yaklaşık olarak 3 yıldır kullandığım klimam şu ana kadar hiçbir problem çıkarmadı. Üstelik ilk günkü performansını koruyor. Benim için önemli olan klimanın sessiz çalışması ve az enerji harcaması idi. Bunun için klima markaları arasında inverter tip klimaların ideal olduğunu öğrendim. İnverter klimalardan ise bütçeme ve odama en uygun olanı satın aldım. Teknik servis klimanın kurulumu sonrasında filtre temizliği ile ilgili gerekli bilgilendirmeyi yaptı. Klimayı yaz aylarında daha sık çalıştırıyorum. Bu dönemde ise bana tavsiye üzerine yaklaşık iki haftada bir filtre temizliği yapıyorum. Çevremdeki pek çok kişiye firmayı tavsiye ettim ve tavsiyelerim neticesinde herkes memnun kaldı.

 

Bir önceki yazımız olan Kadıköy Klima Arçelik Servisi başlıklı makalemizde Kadıköy Klima Servisi ve klima hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir