Ataşehir Klima Bakım

Ataşehir Klima Bakım

Klimalar hayatın vazgeçilmez cihazlarından biri olmuş durumdadır. İnsan olmanın gereği olarak yaz aylarında serin ortamlara, kış aylarında ise sıcak ortamlara ihtiyaç duyulur. Klimanın istenen verimde çalışması için bakımının aksatılmadan yapılması gerekir. Bu kapsamda ihtiyaç duyduğunuz tüm gereksinimleri Ataşehir klima bakım firması aracılığı ile giderebilirsiniz. Klimanın bakımının zamanında yapılmaması bir kısım verim düşüklüğüne sebep olurken bazı sağlık problemlerini de beraberinde getirir. Klimalar ortamdaki havayı içine çeker.Filtresinden geçirip tekrar aynı ortama verir. Yani klimanın ortama verdiği hava direkt olarak solunum yollarına etki eder. Klimanın bakımının düzgün yapılmamasından kaynaklı yaşanan sağlık problemlerinin sebebi de solunum yoluna direkt etki etmesinden kaynaklıdır.

Klima Temizliği

Ataşehir Klima Bakım

Klima temizliği kapsamında firmamız bünyesinde klimanın filtre ve diğer bakımlarının yanında gaz bütünleme işlemi de yapılır. Bakım sonrasında klimanızdan püsküre hava bulunduğunuz ortamda sağlıklı ve huzur dolu bir atmosfer yaratacaktır. Klima temizliği kapsamında yapılan faaliyetlerin ilk aşaması klimanın filtresinin temizlenmesidir. Bu işlemden sonra klimanın hava pervanelerinin temizlenmesi ve drenaj hattının bakımının yapılması gerekir. Klimada bulunan drenaj suyu herhangi bir engel ile karşılaşmadan gidere gönderilmelidir. Klima iç ve dış kısmında yer alan tüm ekipmanların temizlenmesi için özel sprey ve temizleme bezinin kullanılması gerekir. Temizlik esnasında sıcak su ya da güçlü çözücüler ya da deterjan türü kimyasallar kullanılmamalıdır. Kimyasal maddeler ile temizlik yapmak klima içerisindeki elektronik donanıma da zarar verebilir.

Klima Bakımının Önemi

Klima bakımının önemi sağlıklı bir ortam ve cihazın verimli şekilde kullanılması kapsamında gereklidir. Klimanın bakımı esnasında gaz basınç değerlerinin kontrol edilmesi gerekir. Söz konusu değerlerin klimanın teknik kullanım kılavuzunda belirtilen değerlerde bulunması bir zorunluluktur. Bu kapsamda Ataşehir klima bakım servisinden destek alabilirsiniz.   Klima bakımı yapılırken klimanızın nasıl daha etkin şekilde kullanılması ile ilgili de teknik desteği profesyonel ekibimizden alabilirsiniz. Unutmayınız ki klimanızın uzun ömürlü olması ve bulunulan ortamda arzu ettiğiniz havayı oluşturması için bakımını aksatmamanız gerekir. Bakımı yapılmayan klimanın sağlığınız açısından son derece riskli bir cihaz olduğunu kesinlikle unutmayın.

 

Bir önceki yazımız olan Beykoz Anadolu Klima Servisi başlıklı makalemizde anadolu yakası klima, ataşehir klima ve beykoz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir