Ataşehir Kombi Bakımı

Son yıllarda yerleşim yerlerindeki tüm ısıtma sistemleri doğalgaz sistemine dönüştürülmüştür. Soba ya da merkezi ısıtmanın yerini münferit ısıtma sağlayan doğalgaz sistemleri almıştır. Bu kapsamda her ev ve işyerinde kombi ihtiyacı doğmuştur. Özellikle kış aylarında sürekli kullanılan kombiler doğal olarak bakıma ihtiyaç duyar. Kombilerin içinde bulunan filtre ve tesisat boruları zaman zaman tıkanabilir. Bunun yanında gaz girişlerinde ve kombinin yanma ünitelerinde bir kısım tozlanma, kirlenme gibi hususlar olabilir. Bu olumsuz durumlar da ciddi anlamda enerji sarfiyatına sebep olur. Bu gibi durumlarda kombinin periyodik bakımı yapılmazsa ciddi arızalara sebep olur. Ayrıca kış döneminde ısınma ile ilgili mağduriyetler yaşanabilir. Ataşehir kombi bakımı firması bu kapsamda tüm işlemlerinize cevap verebilir.

Ataşehir Kombi Bakımı Kapsamı

Ataşehir Kombi Bakımı

 

Ataşehir kombi bakımı yapılan faaliyetlerde % 100 müşteri memnuniyeti esasına göre hareket eder. Firmamız bünyesinde çalışa profesyonel ekip sonbahar döneminde ev ya da işyerinize gelerek kombinizle ilgili yapılması gereken tüm bakım faaliyetlerini eksiksiz şekilde yapar. İlk önce kombide ortaya çıkarılan sıcaklık düzeyinin peteklere ulaşıp ulaşmadığı kontrol edilir. Eğer arada bir ısı kaybı varsa kombiniz yüksek ısı düzeyinde çalışırken odalarınızda arzu ettiğiniz ısıyı yakalayamazsınız. Bu gibi durumlarda hem yüksek düzeyde doğalgaz faturası ödersiniz hem de ısınamazsınız. Bakım faaliyeti kapsamında yapılması gereken ilk işlem bu ısı kaybına yönelik tedbirleri geliştirmektir.

Kombi Bakım ve Temizliği

Firmamız bünyesinde yapılan kombi bakım ve temizliği faaliyeti kombinin içerisinde bulunan doğalgaz ve tesisat borularında kaçak olup olmadığının kontrol edilmesi ile devam eder. Bu gibi durumlar da enerji sarfiyatını artırır. Aynı zamanda gaz kaçağı oluşabileceğinden ev ya da işyerinde güvenlik problemi oluşabilir. Kombinin basınç göstergesi 1,5 ila 2 bar arasında bir değeri göstermelidir. Bu basınç kendiliğinden düşüyorsa tesisatta bir kaçak olduğu anlamına gelir ve bu kaçağın bulunarak tamirinin yapılması gerekir. Kombinin iç kısmında bulunan mekanik ve elektronik ekipmanların temizleme bezi ile temizlenmesi gerekir. Firmamız bünyesinde yaptıracağınız kombi bakım ve temizliği kapsamındaki faaliyetler esnasında kombiniz ile ilgili teknik bilgiyi de uzman ekibimizden alabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir