Çekmeköy Klima Bakımı

Günlük yaşantımızda vaktimizin büyük bir kısmını geçirdiğimiz evimiz, işyerlerimiz, alışveriş merkezleri, kafeler ve restoranlar aklınıza gelebilecek tüm kapalı mekânlarda klimalarla karşılaşabiliyoruz.  Yaz döneminde insanların serin bir ortam araması, kış döneminde ise sıcak bir atmosfere ihtiyaç duymasından kaynaklı olarak klimalar imdada yetişiyor. Özellikle yaz aylarında günün neredeyse her saati çalışan klimalar sık kullanımdan kaynaklı yılın belli dönemlerinde bakıma ihtiyaç duyar. Klima bakımı kapsamında yaptırmak istediğiniz tüm faaliyetler ile ilgili Çekmeköy klima bakımı servisinden gerekli bilgiyi alabilir, gönül rahatlığı ile klima bakımınızı yaptırabilirsiniz.

Neden Klima Bakımı?

Klima bakımının yapılmasının birçok sebebi vardır. Bu sebeplerin hepsi birden değerlendirildiğinde klima bakımı ne kadar önemli bir faaliyettir anlayabilirsiniz. Öncelikle düzenli şekilde bakımı yapılan klima çok daha uzun ömürlü olacak ve kısa vadede size sıkıntı çıkarmayacaktır. Evlerimizde kullanılan beyaz eşyalarda da aynı mantık geçerlidir. Cihaz ya da eşyaların uzun ömürlü olması isteniyorsa bakımının da mutlaka zamanında yapılması gerekir.Klima kullanım sıklığına bağlı olarak zamanla istenen sıcaklık derecesinde performans gösteremez. Örneğin klimayı 17 dereceye ayarlarsınız fakat ortama 22 derecelik hava üfler. Genellikle bu tür problemler klima gazı ile ilgili problemlerdir. Temel bakım esnasında bu klima gazının da kontrol edilmesi gerekir. Yine kullanım sıklığına göre klimanın içerisinde bulunan filtre zamanla kir tutar ve içerinde zararlı partikülleri barındırır. Bu durum hem klimanın zor çalışmasına sebep olur hem de bir kısım solunum yolu hastalıklarına sebebiyet verir.

Klima Bakımının Kapsamı

Periyodik klima bakımının kapsamı yukarıda da kısmen açıklandığı gibi klima gazının kontrol edilmesi faaliyeti ile başlar. Sırası ile klimanın filtresi, hava pervaneleri ve iç donanımında bulunan çeşitli malzemelerin kontrolü yapılır. İç aksamda bulunan malzemelerin tozlanması ya da pislik tutması hem klimanın zor çalışmasına sebep olacak hem de ortama kötü bir koku yayacaktır. Klimanın iç kısmında bulunan her bir parçanın ayrıntılı şekilde temizlenmesi ve ortamda hijyeni bozan durumların ortadan kaldırılması sağlanmalıdır. Çekmeköy klima bakımı servisi ayrıcalığı ile klima ile ilgili teknik destek de alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Klima Servis çözüm teknik servisi başlıklı makalemizde çekmeköy, klima ve klima bakım hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir