Gebze Klima Bakımı

Ofis ya da işyerlerinde her mevsim ısınma ya da serinleme maksadıyla kullanılan klimalar günümüz dünyasının vazgeçilmez cihazlarından biridir. Yaz aylarının başlangıcında klima bakımı yaptırırsanız kış aylarında da ürününüzü sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz.  Kimilerine göre gereksiz bir faaliyet gibi gözüken klima bakımı kesinlikle aksatılmaması gereken ve belli periyotlarla yapılması gereken bir faaliyettir.

Klima Bakımının Önemi

Soğuk havalarda sıcak hava üfleyerek, sıcak havalarda ise soğuk hava üfleyerek ortamın havasını değiştiren klimalar ev ortamında ya da işyerinde verimliliği artırarak huzurlu bir ortam yaratır. Klima parçalarının temizliğinin sağlanması ve klima gazının mevsim şartlarına uygun şekilde ayarlanması verimliliğin artırılması anlamında son derece önemlidir. Klimanın ısı transfer yüzeyi ve filtresinde oluşan tahribat ve kirlenme hem cihazın performansını düşürür hem de bir kısım sağlık sorunlarını beraberinde getirir.

Klima bakımının önemi hem sağlık hem de verimlilik açısından önem arz eder. Kullanım sıklığına bağlı olarak uygun periyotta bakımı yapılmayan klima lejyoner hastalığına sebep olan bakteri üremesine sebep olur. Zamanında bakımı yapılmayan klimalardan kaynaklanan lejyoner hastalığı çeşitli akciğer rahatsızlıklarından zatürreye kadar birçok rahatsızlığa sebep olur.

Klima Bakım Periyodu

Klima bakım periyodu yılda iki kezdir.Klima bakımı konusunda gerekli hassasiyet gösterilirse ortamda oluşan zararlı partiküllerin önüne geçilmiş ve ortamdaki kötü koku giderilmiş olur. ortamda sağlıklı hava dolaşımının sağlanması hepimizin arzu ettiği bir durumdur. Bu sayede hem klimanızın ömrü uzayacak hem de sağlıklı bir hava teneffüs edeceksiniz. Gebze klima bakımı firması klimanızın sık sık arızalanmasının önüne geçerek gerekli tedbirlerin alınmasını sağlar. Aynı zamanda klimanızın verimli bir şekilde nasıl çalışması gerektiği ile ilgili müşteri danışmanlığını ortaya koyar. Firmamızdan aldığınız destek ile klimanızın hem verimliliği hem de konforu artacaktır. Klima, solunan havanın kalitesini doğrudan etkilediği için bu kapsamda bir takım elektronik donanıma sahiptir. Klima bakımı konusunda yeterli bilgiye sahip değilseniz ve bu kapsamda işinize yarayacak bilgilere ulaşmak istiyorsanız Gebze klima bakım servisi her daim yanınızda ve hizmetinizdedir. Siz de geç kalmadan klima bakımınızı mutlaka yaptırmalısınız.

 

 

Bir önceki yazımız olan Tuzla Klima Bakımı başlıklı makalemizde klima bakım zamanı, klima temizlik işlemi ve Tuzla klimacı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir