Gebze Kombi Bakımı

Havaların soğumaya başladığı, yazın son günlerinin yaşandığı dönemde ev halkı kombi bakım zamanının geldiği hissine kapılır. Her yıl düzenli olarak kombi bakımını yaptırmanız gerekir. Kış döneminde sorunsuz şekilde evinizi ısıtmak için düzenli şekilde kombi bakımınızı yaptırmanız gerekir.

Nasıl ki güvenliğinizi düşünerek arabanızla yolculuk yaparken kapınız açık gitmiyorsanız ya da evinizde pencereniz açık şekilde uyumuyorsanız kombi bakımı yaptırmadan kışa hazırlanmak da o denli güvensizdir. Kış aylarında aktif olarak kullandığınız kombinizde teknik bir sorun mevcutsa maddi manevi birçok sıkıntı yaşayabilirsiniz. Kombinin bakımları düzenli olarak yapıldığında ise bu sorunları en aza indirmiş olursunuz.

Güvenli bir kış geçirmenin yanında kombiden istenen verimin alınması da bakım sayesinde sağlanabilir. Kombinin bakım ve temizlik aşamasında hasarlı bölümler onarılır ve kombinin gerekli ayarlamaları yapılır. Bu konuda Gebze kombi bakımı firması her türlü ihtiyacınıza cevap verir.

Gebze Kombi Bakımı Kapsamı

Gebze kombi bakımı

Periyodik kombi bakımı esnasında kombinin parçalarının yanında bağlantıları da kontrol edilir. GebzeKombi bakımı kapsamı aşağıdaki hususları ihtiva eder.

  • Kombi çalıştırıldığında ısıtılan su direkt olarak peteklere gönderilir. Kombi bakımında ilk önce peteklere düzenli şekilde sıcak su gönderiliyor mu ve radyatörler yeterince ısınıyor mu sorularının cevabı aranır.
  • Kombinin herhangi bir parçasından su sızdırmasının olup olmadığı kontrol edilir. Kombiden su sızmasının nedeni kombideki basıncın çok yüksek olması ya da tesisat borularında bir çatlak olması olabilir. Eğer cihazda bu kapsamda bir sorun varsa mutlaka onarılması gerekir.
  • Yapılan kontroller esnasında cihaz içindeki parçalarda tozlanma, kirlenme gibi durumlar varsa bunlar nazik şekilde temizlenmelidir.
  • Kombi elektrik enerjisi ile çalışan bir cihazdır. Bu nedenle cihazın elektrik bağlantı noktalarında herhangi bir problem varsa derhal düzeltilmelidir.
  • Kombilerin gaz çıkışında doğalgaz emisyon filtresi bulunur. Tasarruf ve güvenlik açısından bu filtrenin temizlenmesi gerekir.
  • Kombi basıncının ideal basınç aralığı 1,5-2 bardır. Basınç kolay şekilde bu seviyeye geliyor mu kontrolünün yapılması gerekir.

Kombi Bakım Zamanı

Kombi bakım zamanı için en ideal zaman aralığı sonbahar dönemidir. Yani evinizdeki radyatörler çalıştırılmaya başlamadan önce kombi bakımının tamamlanıp kışa hazır hale gelinmesinde fayda vardır. Soğuk kış günlerine hazır hale gelmek için Gebze kombi bakımı servisinden destek alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir