Kadıköy Klima Bakımı

Kadıköy Klima Bakımı

Yaz aylarında ortamdaki sıcak havayı çekip yerine soğuk hava üfleyen, kış aylarında ise ortamdaki soğuk havayı çekerek yerine sıcak hava üfleyen cihazlara klima denir. Geçmişte klimalar lüks sınıfında yer alan cihazlar olarak gözükse de son yıllarda neredeyse tüm evlerde klima bulunur. Yaz aylarında serin bir ortam, kış aylarında ise sıcak bir ortam yakalamak için ev ve işyerlerinde klima kullanımı bir ihtiyaç halini almıştır. Klimanın etkin şekilde kullanılması için bakımlarının tam ve zamanında yaptırılması gerekir. Bu kapsamda yılda 2 kez klima bakımının yaptırılması önemli bir husustur. Bakım kapsamında klimanın iç malzemelerinin temizliği ve bakımının yapılmasının yanında gaz oranının da bulunulan mevsim şartlarına göre ayarlanır. Klimada yaptırmak istediğiniz her türlü bakım için Kadıköy klima bakımı firmasına ulaşabilirsiniz.

Kadıköy Klima Bakımı
Kadıköy Klima Bakımı

Klima Bakımının Önemi

Klimalarda kullanım sıklığına bağlı olarak filtrelerinin kirlenmesi, yıpranması, gaz oranının değişmesi vb. sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Öncelikle klimanın filtre kısmının temizlenmesi gerekir. Bu işlem tamamlandıktan sonra klimanın iç temizliğine geçilmelidir. Bu aşamaya geçildiğinde klimanın fan pervanelerinde oluşan kir ve pisliğin temizlenmesi gerekir. Klimanın ön kısmında bulunan kapak çıkarıldıktan sonra fan pervanelerine ulaşılabilir. Söz konusu pervanelerin temizlenmesi için özel olarak geliştirilmiş spreyler ve özel temizleme bezleri kullanılmalıdır. Temizlik esnasında mümkün olduğu kadar yavaş ve nazik hareket edilmesi gerekir. İşlem esnasında herhangi bir malzemeye zarar vermemeye çalışılır. Temizlik tamamlandıktan sonra kapak takılmalı ve termostat düşük bir değere getirilip cihaz kontrol edilmelidir. Klima bakımının önemi konusunda yeterli bilice sahip olunması gerekir.

Klima Temizliği

Klima içerisinde talimatların yerine getirildiği elektronik kartlar bulunur. Bu kart üzerinde de kullanım sıklığına bağlı olarak toz ve kir oluşumları gözlenebilir. Klima temizliği kapsamında bu kartın üzerindeki toz da sprey ve temizleme bezi marifeti ile temizlenmelidir. Klima bakımı esnasında kullanılan spreyler partiküllerin nemle birleşerek bakteri oluşmasına engel olur. Bu temizlik yapıldıktan sonra klimanın kablo uçlarında herhangi bir kopukluğun olup olmadığı kontrol edilir. Kabloların bağlantı noktalarında herhangi bir kopukluk varsa bu durum ortadan kaldırılmalıdır. Klima temizlik ve bakımı ile Kadıköy klima bakım servisinden istifade edebilirsiniz.

 

 

Bir önceki yazımız olan Klima Tamir Servisi başlıklı makalemizde Klima Tamir, Klima Tamir Servis ve Klima Tamir Servisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir