Kadıköy Kombi Bakımı

Yazın son günlerini yaşadığımız şu dönemde sizleri kombi bakımı yaptırmanız konusunda ikaz etmek istedik. Ev ya da işyerlerinde bulunan kombi kullanıcıları maalesef soğuklarla karşılaşmadan kombi bakımını yaptırması gerektiğini hatırlamaz. Kombi bakımı göz ardı edilmemesi gereken ve her yıl düzenli olarak yaptırılması gereken bir konudur. Doğalgaz, su ve elektrik ile çalışan bu cihazlar zaman içerisinde bakıma ihtiyaç duyar. Kış döneminde kombinin içindeki yüksek sıcaklık nedeniyle kombi bakımı yapmak son derece zordur. Mecbur kalınıp kış soğuklarında kombinin bakımının yapılması gerekirse kombi en az 1 saat boyunca soğumaya bırakılmalıdır. Bu zaman aralığı kombi servisleri için özellikle kış aylarında işlerinin yoğun olacağı düşünüldüğünde büyük bir zaman periyodudur. Bu sebeple kombi bakımı için en sağlıklı dönem sonbaharın son aylarıdır. Her türlü kombi bakım faaliyeti ile ilgili ihtiyaç duyduğunuz hizmeti Kadıköy kombi bakımı servisinden alabilirsiniz.

Kadıköy Kombi Bakımının Faydaları

 

Elektrik, doğalgaz ve su ile çalışan kombilerin bakımının zamanında yapılmaması durumunda son derece tehlikeli durumlar gelişebilir. Tüm kış döneminde çalışan kombinin içerisinde yer alan çamurlaşma kombinin filtrelerini tıkar. Bu da kombinin gereksiz yere ateşleme yapmasına ve yüksek oranda doğalgaz faturası gelmesine sebep olur. Aynı zamanda kombinin içerisinde oluşan çamur iç mekanizmadaki parçalara da zarar verir ve ömrünün kısalmasına sebep olur. Bakım esnasında yapılan gaz kaçağı kontrolü ise can ve mal kaybı kapsamında alınması gereken tedbirlerden biridir.  Kısaca izah etmek gerekirse Kadıköykombi bakımının faydaları mülkte yaşayanların can ve mal kaybının önüne geçmenin yanında kombinin ömrünü uzatmak ve yakıt tasarrufu sağlama kapsamındadır.

Kombi Bakımı Esnasında Yapılan İşlemler

Kombi bakımı esnasında ilk olarak cihaz içerisinde oluşmuş toz, çamur ve tortu gibi maddeler temizlenir. Su ve gaz kaçağı kontrolleri yapılarak olumsuz bir durum söz konusu ise tedbir alınır. Kombi ve radyatörlere giden suyun ısınmasında herhangi bir problem olup olmadığı kontrol edilir. Kalorifer filtreleri sökülür ve gerekli temizlik yapılır. Klima bakımı konusunda bilinçli olmak son derece önemlidir. Bu kapsamda firmamızdan teknik destek de alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Adalar Klima Bakımı başlıklı makalemizde Adalar klima, klima bakımı ve klima serviscisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir