Kartal Klima Bakımı

Kartal klima bakım

Günümüz şartlarında hemen hemen her evde vazgeçilmez ürünler arasında yerini almaya başlayan klimalar her geçen gün daha da yaygınlaşmaya başlamıştır. Klimanın verimli ve etkin şekilde kullanılabilmesi için bakımlarının da zamanında yapılması gerekir. Bakım konusunda yeterli hassasiyeti göstermeyen kullanıcılar klimalarında bir kısım arızaların yanında çeşitli sağlık problemleri ile de karşılaşabilirler. Unutulmamalıdır ki klimanın bakımının düzenli olarak yapılması hem cihazın uzun yıllar dayanıklı kalmasına, hem de bulunulan ortam sürekli temiz ve sağlıklı havanın solunmasına neden olacaktır. Klimalarınız için aradığınız her türlü bakım yöntemini Kartal klima bakım servisi aracılığı ile giderebilirsiniz.

Klima Bakımı Zamanı

Klima bakımı yaptırmak için en uygun zaman yaz aylarının başlangıcıdır. Bu dönemde yaptırılan klima bakımı ile hem klimanız yaz aylarında arzuladığınız serinliği yaratacak, hem de kış dönemi için hazır hale gelecektir. Bu kapsamda en uygun klima bakım periyodu yılda iki kez olacak şekilde planlanmalıdır. Bakım kapsamında yapılacak faaliyetlerin başında klimanın filtre temizliği gelir. Yüksek debide hava çeken klimalar, çektiği havayı filtresinden geçirerek tekrar bulunduğu ortama gönderir. Kullanım sıklığına bağlı olarak da klimanın filtresi en çabuk kirlenen parçalardan birisidir. Uzun süre filtresi değiştirilmemiş klimalar içerisinde çok miktarda zararlı partikül barındırır. Havanın devamlı zararlı maddelerin içerisinden geçmesinin ne denli olumsuz etkilerinin olabileceğini tahayyül edebilirsiniz.

Klima Temizliği

Klima temizliği kapsamında değiştirilen ya da kirlerinden arındırılan filtreler gerekli şartlar sağlandıktan sonra tekrar klimaya takılır. Temizlenen filtre sayesinde ortamda tekrar temiz havanın dolaşması sağlanmış olur.Filtre temizliği yapılırken her şeyden önce klimanın ön kısmında bulunan kapak kaldırılıp filtre yerinden çıkarılmalıdır. Filtrenin temizlenmesi esnasında kalan kalıntıların doğrudan solunum yollarını etkilemesinden dolayı klima filtresi sabun ya da deterjan ile temizlenmemelidir. Filtre temizliğinde soğuk su ve özel temizleyici spreyler kullanılmalıdır. Temizleme işlemi sonrasında oluşan ıslaklığı gidermek için de kurutma bezleri kullanılmalıdır. Bunun yerine filtrede oluşan ıslaklık oda sıcaklığı ya da açık havada kendiliğinden de kurutulabilir. Klima kesinlikle filtresiz ya da yırtık filtre ile kullanılmamalıdır.

 

Bir önceki yazımız olan Klimacı başlıklı makalemizde klima bakım servisi, klima onarım ve Klima Servisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir