Kartal Kombi Bakımı

Gelişen dünya ve ilerleyen teknoloji neticesinde günümüzde her evde bir kombi mevcuttur. Evlerdeki ısıtma sisteminin doğalgazlı olmasından kaynaklı olarak kombilerin kaliteli ürünlerden seçilmesi ve bu kapsamda bakımlarının da zamanında yapılması gerekir. Kombinin bakımının yapılması için standart bir zaman dilimi olmasa da kombiye kış döneminde ihtiyaç duyulacağı için bakımının da sonbaharın son dönemlerinde yaptırılması daha uygun bir dönemdir. Bu sayede kış şartlarında kombinin arıza yapıp mağduriyet yaşanmasının önüne geçmiş olursunuz. Kombi, içerine aldığı suyu istenen sıcaklık seviyesinde ısıtarak radyatörlere gönderen ve bu su döngüsü sayesinde ev ya da işyerinde ısıtmayı sağlayan cihazdır. Söz konusu cihaz kullanımdan kaynaklı olarak zamanla bakıma ihtiyaç duyar. İçerisinde dolaşan suyun tortusu bazı kanalları tıkayabilir. Doğalgaz giriş ve çıkış valfleri tıkanabilir ve bazı parçalar kirlenebilir. Bu kapsamda her türlü ihtiyacınızı Kartal kombi bakımı firması tarafından giderebilirsiniz.

Kartal Kombi Bakımının Önemi

Bakımsız kombilerin en büyük sıkıntısı ev ya da işyerlerinde istenen sıcaklık seviyesinde ortama ısı vermemesidir. Yani cihaz ısı vermek için uğraşır fakat bir türlü istenen performansı gösteremez. İstenen seviyede cihazın veriminin olmaması da hem ısınamamanıza sebep olur hem de fahiş derecede doğalgaz faturanızın gelmesine neden olur. Kartal kombi bakımının önemi maddi açıdan fazla fatura ödememekle de ilgilidir. Enerji tasarrufu için yaptırdığınız kombi bakımının kış boyunca faydasını görebilirsiniz. Bakım esnasında öncelikle kombiden çıkan ısı herhangi bir kayba uğramadan peteklere ulaşıyor mu bunun kontrolünün yapılması gerekir. Bu kapsamda herhangi bir kaçak ya da borularda zedelenme var ise derhal tedbir alınmalıdır.

Petek Bakımı

Kombi bakımının yanında petek bakımı da yaptırılmalıdır. Aksatılan petek bakımı kombinin ısıtma performansını doğrudan etkiler. Bu kapsamda radyatörlerin belli periyotlarda havasını almak, iç ve dış temizliğini yapmak gerekir. Kombinin alt kısımlarında bulunan tesisat borularından radyatörlere giden su çekilerek temizlenmesi sağlanır. Peteklerden de herhangi bir kaçak olup olmadığı ile ilgili gözlem yapılmalı ve borularda patlak, çatlak gibi olumsuzluklar varsa derhal tedbir alınmalıdır. Siz de Kartal kombi bakımı ile kışa huzur içerisinde girebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Şişli Klima Servisi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir