Kırmadan Su Kaçağı Tespit

Kırmadan Su Kaçağı Tespit

Kırmadan Su Kaçağı Tespit
Ev ve toplu yaşam alanlarında büyük sorun haline gelen su kaçağı, giderlerden kötü kokuların gelmesine de neden olmaktadır. Aynı şekilde duvarlardan sızan sularda inşaat düzenlemesine yol açabilmektedir. Su sızıntısı duvar ve zeminlerde boruların hasar görmesine de sebep olabilmektedir. Buna benzer birçok sorun su kaçağının önlenmemesi ile görülebilmektedir. Kırmadan su kaçağı tespit işlemi de bu alanda en çok tercih edilen yöntemlerden olmaktadır. Garantili olarak da çözüm şeklinde değerlendirilen su kaçağı tespiti bir sonraki sızıntı sorunlarını da önlemektedir.
Duvarların kırılması ya da zeminin inşaata dönüşmesini engelleyen kırmadan su kaçağı bulma işleminde noktasal atış yapılmaktadır. Nokta şeklinde yapılan kaçak tespitinde o bölge üzerinden işlem yapılmaktadır.
Termal kamera kullanımı ile su kaçağı bulma
Akustik dinleme cihazları kullanarak su sızıntısı bulma işlemi kırmadan gerçekleşmektedir.
Kırmadan Gider Tıkanıklığı Açma İşlemi
Son teknolojiye uygun olarak üretimi yapılan kırmadan su kaçağı tespit cihazları işlem olarak zamandan da kazandırmaktadır. Hızlı bir şekilde bulunan su kaçağı tespitinde kaçağın giderilmesi de kısa sürede tamamlanmaktadır. En çok tercih edilen bu iki yöntemde su kaçağının yoğunluğuna göre uygulama yapılabilmektedir. Birkaç saat içerisinde tamamlanan su kaçağı tespiti özel cihazların sayesinde zamandan kazandırmaktadır. Bu cihazların kullanımı ve işlemin uygulaması da özel profesyonellik isteyen bir durum olarak görülmektedir.
Banyo ve tuvalet giderlerinden gönderilen özel kameralar su kaçağının oluştuğu alanı dakikalar içerisinde bulabilmektedir. Bulunan kaçak nokta atışı ile delinerek boru onarımı yapılmaktadır. Küçük bir noktaya yapılan kırılma işlemi kaçağın onarılmasının ardından çalışma personellerince eski haline getirilmektedir. Böylece uzunca boru yolunu kırmak yerine noktasal atış üzerinden tıkanıklık giderilmektedir.
Kamera kullanımının yanı sıra tercih edilen akustik dinleme cihazı da avantajlı olarak kırmadan su kaçağı tespit işleminde bulundurulmaktadır. Özel kulaklık ve yüksek duyma uygulaması ile su kaçağının bulundu bölge tespit edilebilmektedir. Sonuç olarak noktasal kırma yapılarak su sızıntısı onarılmaktadır. İhtiyaca göre borunun temizliği de aynı şekilde yapılabilmektedir. Çok kısa bir zaman içerisinde gerçekleşen su kaçağı tespitinde aynı gün işlem tamamlanmış olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kartal Klima başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir