Kombi Bakımı Neden Önemlidir?

Kombi Bakımı Neden Önemlidir?

Kışın konutların ısıtılmasında oldukça önemli bir yere sahip olan ve sıkça kullanılan kombiler belirli aralıklarla bakımı ihtiyaç duymaktadır. Kombi kullanılmaya başlandığında uzun süre sorunsuz performans göstermiş olsa dahi arıza olmamasına rağmen bakımı mutlaka yapılmalıdır. Evdeki imkanlarla her ne kadra kombi filtlersindeki tozlar ve dışındaki kirler temizlenebilse bile profosyonel bir kombi bakımı yapılması gerekmektedir.

Kombi bakımı sayesinde kombinizin hem ömrü uzar hem de daha yüksek performans göstermesi sağlanmış olur. Bakım sırasında farkedilen arızaların tami edilmesiyle daha büyük sorunlar da engellenmiş olur. Uzman bir ekiple kombai bakımı yapılırsa kombinizin düzgün çalışması için gerekli olan tüm parçaların kontrolü ve temizliği sağlanmış olur.

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

Kombiyi oluşturan tüm parçaların kontrol edilmesi halinde herhangi bir arıza veya bozuk parça varsa tespit edilerek yeni parçalarla değişim yapılır. Aynı zamanda kombi bakımı sırasında petekleriz düzgün çalışıp çalışmadığına bakmak amacıyla kombi kış ayarında çalıştırılarak kontrol edilir. Kombi filtresi kirden ve toz parçacıklarından arındırılır. Bacalı olan kombilerde ise baca limit sensörlerinin çalışmasına bakılır.

Kombiden peteklere suyu ulaştıran boruların da içi güzelce temizlenir. Kombi tesisatında kaçak kontrolü ve elektrik hatlarının kontrolü de yapılır. Kombinin su sızdırıp sızdırmadığına da bakılarak kaçaklar tespit edilir. Eğer parçalarda oksitlenme oluşmuş ise bu parçaların yenilenmesi gerekir. Kombi bakımı yaz aylarından kışa geçişte özellike yapılmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Şişli Klima Servisi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir