Tuzla Klima Bakımı

Yaz dönemlerinde ihtiyaç duyulan serin ortamların, kış dönemlerinde ise sıcak mekânların temini için klimalar kullanılır. Geçmiş dönemlerde çoğu ev ve işyerinde bulunmayan klimalar teknolojinin ve insan ihtiyaçlarının artması neticesinde ülkemizde de yaygın hale gelmiştir.  Klimalar üstü teknoloji kullanılarak icat edilmiş cihazlardır. Klima ortamdan almış olduğu havayı filtrelerinden geçirerek klima gazı yardımıyla soğuk ya da sıcak şekilde ortama üfler. Klima kullanımında dikkat edilmesi gereken bir kısım hususlar vardır. Bu kapsamda göz önünde bulundurulması gereken konuların başında klimanın düzenli olarak bakımının yapılması gelir. Klimalı ortamda sürekli klimadan çıkan hava teneffüs edilir. Bu kapsamda klima bakımının düzenli olarak yapılması atlanmaması gereken bir husustur. Klima bakımı konusunda aradığınız her türlü desteği Tuzla klima bakımı firmamızdan bulabilirsiniz.

Klima Bakımının Önemi

Yukarıda da belirtildiği gibi klimalardan çıkan hava, ortamda bulunan kişiler tarafından sürekli solunur. Kullanıma bağlı olarak klimanın hem içerisinde yer alan filtreleri kirlenir hem de klima gazının basıncı değişir. Bu sebeple klimalar periyodik olarak bakıma ihtiyaç duyarlar. Yıllık 2 defa yapılması gereken klima bakımları klimanın düzenli şekilde çalışması ve ortamda sağlıksız koşulların oluşmasına engel olacak tedbirler için yapılır. Klima bakımının mümkün olduğu kadar yetkili servisine yaptırmakta fayda vardır. Zamanında bakımı yapılmayan klimalar ayarlandığı sıcaklık derecesinde ortamda istenen etkiyi yaratmaz. Hem klimadan arzu edilen verimin alınması hem de sağlıklı bir ortam elde etmek için klima bakımı yapılmalıdır.

Klima Temizliği Uygulamasında Hangi Parçaların Bakımı Yapılmalıdır?

Klima temizliği yapılırken öncelikle filtrenin temizliği kontrol edilmelidir. Bunun yanında klimanın gazının yeterli seviyede olup olmadığı, klima pervanelerinde toz, pislik olup olmadığına bakılmalıdır. Bu bölgelerde yer alan toz, pislik özel sprey ve temizleme bezi yardımıyla nazik şekilde temizlenmelidir. Özellikle elektronik kartın temizlenmesi esnasında parçalara zarar vermemeye dikkat edilir. Klimanın bakım işlemi tamamlandıktan sonra da istenen faydanın sağlanıp sağlanmadığı konusunda kontrolünün de yapılması gerekir. Eğer bakım sonrasında klimadan istenen verim alınamıyorsa herhangi bir arıza durumunun oluşmuş olabileceği irdelenmeli ve buna göre tedbir geliştirilmelidir.

Bir önceki yazımız olan Maltepe Klima Bakımı başlıklı makalemizde Klima Servisi, klima tamiri ve klima temizliği hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir